Kallekorvid taaselustab legendaarse Lutheri vabriku pärandit.

Käesoleva aasta kevadkuudel leidis ilmavalgust toode, mis on inspireeritud kuulsa Lutheri vabriku vineertünnist.
Lutheri vabrik alustas Eestis puidust toolide ning kirstude tootmist 1883. aastal. Vabrik sai hoo sisse kui hakati vineerist toole ja hiljem ka muud mööblit valmistama. Kolmekihilisest vineerist toolipõhjad olid esimesed masstootmise artiklid.
Lutheri vabriku suurim panus vineeri tootmise tehnoloogiasse oli veekindla liimi leiutamine, mis andis vineeri kasutamisele palju laiemad võimalused. Kuigi vineerist tünnid ei olnud Lutheri vabriku peamine artikkel, on ta siiski paljude inimeste mällu sööbinud. Vabriku toodangut hinnati niivõrd, et tegeleti lausa ka teatud toodete kollektsioneerimisega. Vabriku ajalugu on põhjalikult uurinud ja kajastanud Jüri Kermik.
Kallekorvide vineerist tünn on mitmekülgne ning ei sea kasutusele erilisi piiranguid. Teda võib kodus kasutada panipaigana, väikese lauakesena, öökapina, tumbana jne. Tema unikaalsus seisneb selles, et ta on otsast lõpuni käsitsi valmistatud. Kõige suuremaks väljakutseks oli vineeri käsitsi painutamine selliselt, et kuju jääks ümmargune. Õnneks suudeti see proovikivi ületada ja nüüd on kõigil inimestel võimalik seda unikaalset toodet tellida.
Tutvu tootega e-poes

vineerist tünnvineertünnvineertünn, vineerist kandik[:]

2 thoughts on “Kallekorvid taaselustab legendaarse Lutheri vabriku pärandit.

  1. nice. how to make that?

    1. Its all handwork 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.